O EDUCAȚIE DE CALITATE PENTRU
O LUME MAI BUNĂ

„La noi, terenul de joacă este un teren de muncă și de sudoare și se numește SCOALĂ. Și eu cred că dacă un copil își face datoria în școală, el își face datoria față de propriul viitor. A-ți face datoria în școală în școală înseamnă a ști să folosești cuvântul trebuie, cuvântul vreau, cuvântul nu vreau sau cuvântul nu se poate. Adică să îți forjezi voința și strategia de viitor.”

Mircea Sântimbreanu
Scoala gimanzială
mircea sântimbreanu

Suntem încântați să vă întâmpinăm în comunitatea noastră școlară și să vă prezentăm mediul educațional dedicat dezvoltării armonioase a copiilor dumneavoastră. La Școala Gimnazială Mircea Sântimbreanu, ne străduim să oferim o experiență educațională inovatoare, plină de inspirație și orientată spre succesul fiecărui elev.

Suntem convinși că școala este un loc în care copiii nu doar învață, ci și descoperă pasiuni, construiesc prietenii durabile și se dezvoltă în indivizi responsabili și siguri pe ei. Echipa noastră de profesioniști dedicați, experimentați și pasionați, se angajează să creeze un mediu sigur și stimulant pentru elevii noștri.

La Școala Gimnazială Mircea Sântimbreanu punem accent pe valori precum respectul, responsabilitatea și colaborarea. Încurajăm creativitatea și gândirea critică, oferind astfel elevilor noștri instrumentele necesare pentru a reuși într-o lume în continuă schimbare.

Suntem mândri de parteneriatul nostru cu părinții și ne dorim să construim împreună un pod solid între școală și familie. Comunicarea deschisă și colaborarea activă sunt elemente cheie pentru succesul fiecărui elev, iar suntem aici să vă susținem în această călătorie educativă.

ELEVI ÎNSCRIȘI
CLASA PREGĂTITOARE
PROFESORI ȘI ÎNVĂȚĂTORI
CLASE DE ÎNVĂȚĂMÂNT GIMNAZIAL
CLASE DE ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR

Știri, anunțuri, evenimente

In cadrul instituției noastre de învățământ, se desfășoară o gamă variată de activități, proiecte educaționale și evenimente festive, toate având participarea activă a elevilor noștri.

Proiectul Educațional Național ” CE BENEFICII AI CONSUMÂND PRODUSE APICOLE? „

Proiecte Elevi