ÎN ATENȚIA ELEVILOR DE CLASA A VIII-A, AN ȘCOLAR 2021-2022

folder_openEVALUARE NAȚIONALĂ
commentNiciun comentariu

EVALUARE NAȚIONALĂ

Vizualizare a lucrărilor scrise

Anunț privind activitatea de vizualizare a lucrărilor scrise
Cerere vizualizare

ORDIN Nr. 5.149/30 august 2021 privind organizarea si desfasurarea evaluarii nationale pentru absolventii clasei a VIII-a, in anul scolar 2021 – 2022

Calendar de desfășurare a Evaluării Naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a în anul şcolar 2021-2022

Metodologia de organizare și desfășurare a Evaluării Naționale pentru elevii clasei a VIII-a

PLANUL DE ACTIVITĂȚI/ MĂSURI al Inspectoratului Școlar al Municipiului București, cu privire la organizarea și desfășurarea Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a, în anul școlar 2021-2022

Precizări cu privire la Evaluarea Națională pentru absolvenții clasei a VIII-a proba de Limba și Literatura Română

REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ DUPĂ CONTESTAȚII- 30.06.2022
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ – 14.06.2022
SIMULARE EVALUARE NAȚIONALĂ

Procedura privind organizarea si desfasurarea simularii evaluarii nationale pentru absolventii clasei a VIII-a si a simularii probelor scrise ale examenului de bacalaureat national, in anul scolar 2021-2022

ORDIN  ME Nr. 3054/21.01.2022 privind organizarea simulării evaluării naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a și a simulării probelor scrise ale examenului național de bacalaureat, în anul şcolar 2021-2022

Calendarul simulării Evaluării Naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a în anul şcolar 2021-2022

TOT ce trebuie să știi despre SIMULAREA examenelor naționale în anul școlar 2021 – 2022

MODELE SUBIECTE

EGALIZARE A ȘANSELOR

!!! ÎN ATENȚIA PĂRINȚILOR – Precizări cu privire la asigurarea condițiilor de egalizare a șanselor/aplicarea măsurilor de adaptare a procedurilor de examen, în cadrul simulării Evaluării Naționale/evaluării naționale pentru elevii clasei a VIII-a, în anul școlar 2021-2022

Procedura cu privire la asigurarea condițiilor de egalizare a șanselor pentru elevii cu deficiențe de vedere, deficiențe de auz și tulburări de neurodezvoltare care susțin examenele naționale: evaluarea națională pentru absolvenții clasei a VIII-a și examenul național de bacalaureat – sesiunea 2022

Articole recente

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up