Sală de sport

Sala de sport a școlii este un spațiu dinamic și vital, destinat dezvoltării fizice și mentale a elevilor într-un mediu inspirat și bine echipat. Cu un design care promovează activitatea fizică și sănătatea, sala de sport devine un punct central al energiei pozitive și al realizărilor sportive.

Echipamentul modern și versatil oferă posibilități pentru o gamă largă de activități sportive, de la baschet și volei la fotbal și gimnastică. Cu podeaua sa specializată și marcajele corespunzătoare, sala de sport permite desfășurarea antrenamentelor și a competițiilor cu eficiență și siguranță. Zonele special amenajate pentru echipamente sportive și vestiare bine dotate completează atmosfera funcțională a sălii.

Programul variat al sălii de sport nu se limitează doar la orele de educație fizică, ci oferă și spații pentru antrenamente sportive suplimentare, cluburi și evenimente speciale. De asemenea, sala de sport poate găzdui competiții interșcolare, aducând comunitatea școlară împreună într-un spirit de competiție sănătoasă și camaraderie.

Cu profesori de educație fizică dedicați și entuziaști, sala de sport devine un mediu în care elevii nu numai că își dezvoltă abilitățile fizice, ci și învață valori precum echipa, perseverența și respectul reciproc. Astfel, sala de sport a școlii devine un loc emblematic al educației integrate, îmbinând armonios dezvoltarea fizică și cea mentală într-o atmosferă plină de energie și entuziasm.

Sala de sport dispune de:
Dimensiuni:
  • 2 vestiare pentru fete
  • 2 vestiare pentru băieți
  • 2 grupuri sanitare (băieți și fete)
  • Lungime: 43 metri
  • Lățime: 28 metri
  • Înălțime: 9 metri
  • Suprafață: 1113 mp

Galerie Foto Teren Sport

keyboard_arrow_up